Setur’un önceliği çalışanlar, seyahat severler ve bölüm için “sağlık, güvenlik ve memnuniyet”

Pandemi periyodunda konukları için gerekli tüm tedbirleri alarak hizmet vermeye devam eden ve bölümünde müşteri memnuniyet oranı en yüksek şirket olan Setur, önümüzdeki periyotta stratejilerini de bu yaklaşımla oluşturdu.

Turizm Haftası nedeniyle pandemi sonrası değişen kesim dinamiklerine bağlı olarak önümüzdeki periyotta Setur’un öncelikleri konusunda bilgi veren Setur Turizm Operasyon Yöneticisi Oktay Temeller, Setur açısından en kıymetli bahsin müşteri memnuniyeti olduğunu kaydederek şunları söyledi; “Her vakit olduğu üzere konuk odaklı bir yaklaşımı 2021 dönemi ve sonrasında da sürdüreceğiz. Konuklarımıza verdiğimiz itimat, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight ile her yıl gerçekleştirdiğimiz müşteri memnuniyeti araştırması* tarafından da belgelendi. Müşteri memnuniyeti oranımızı kesim ortalaması endeks kıymetinin de üzerine çıkararak 84,05’lik paha ile turizm müşteri memnuniyet oranı en yüksek şirket olduk.”

Setur olarak yapılan her işin merkezine konukların memnuniyetini, sıhhatini ve güvenliğini koyduklarını söz eden Temeller, “Pandemi müddetince konuklarımızın tüm muhtaçlık ve taleplerinde onlarla birlikte hareket etmeye itina gösterdik. Hizmet verdiğimiz tüm alanlarda, eserlerimizin içeriğini pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak tekrar düzenledik. Konuklarımız ile bağlarımızı güçlendirerek, teknolojinin de yardımı ile gereksinimlerini gerçek adresledik, tüm geri bildirimleri değerlendirdik. Bundan sonra da bizden hangi alanda olursa olsun hizmet alan tüm konuk ve müşterilerimiz ile daima irtibat halinde olarak kendilerinden alacağımız geri bildirimlerle aktüel gündemi belirleyerek, yüksek müşteri memnuniyetimizi devam ettirip, insan odaklı ve kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yaklaşan yaz döneminde da müşterilerin en inançlı biçimde seyahat etmesine odaklandıklarını belirten Oktay Temeller, “Güvenli Turizm Sertifikası uygulamasının yanına yılların getirdiği deneyimimizi ve alandan aldığımız tüm aktüel gelişmeleri de ekleyerek ortaya koyduğumuz bir teklif sıralamamız var. Ayrıyeten iptal ve iade talepleri konusunda da konuklarımıza kolaylıklar sunuyoruz” dedi.

Temeller; “Misafirlerimizin gereksinimini karşılayacak yeni eserler oluşturduk”

2021 yılı stratejilerini pandemide değişen turizm dinamiklerine uygun formda geliştirdiklerini de belirten Temeller, şöyle konuştu. “Sürekli değişen ve gelişen bu devirde, dinamik takımımız ve kesimdeki deneyimimiz ile değişikliklere adapte olmanın yanı sıra değişime katkı sağlayacak ve yeni dinamikler yaratacak projeler üretiyoruz. Teknoloji ve insan odaklı bir strateji izliyoruz.Biz bu süreçte tüm eserlerimizi pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak satışa hazır hale getirdik. Yurt içi ve yurt dışı çeşitlerimizi günümüz gerçeklerine nazaran yine oluşturduk.

Pandemi sürecinde hem kurumsal hem de ferdi online satış kanallarımızın hepsinin sistem alt yapılarında iyileştirmeler yaptık, ayrıyeten içerik bakımından da daha güçlü hale getirdik. Müşterilerimize online rezervasyon sürecinde en güzel tecrübesi yaşatmak pandemide daha da kıymet kazandı. Yurt dışı rezervasyonlarının olağana döneceği günleri gaye alarak yurt dışı otel online rezervasyon sürecini de canlıya aldık. Setur olarak içinde bulunduğumuz periyoda ayak uydurmak için daima değişim en kıymetli stratejilerimiz ortasında yer alıyor. Mavi seyahat tipleri, farklı muhtaçlıkları adresleyen gençlik tipleri, şahsa özel butik tipler ve SeturSelect ile yaptığımız yurt içi ve yurt dışı seyahatler 2021 yılı için bizi heyecanlandıran adımlarımızdan yalnızca birkaçı. 2020’de edindiğimiz deneyim ile hizmette çok daha öne çıkacağımız birebir vakitte rezervasyon sayılarımızı 2019 yılına yaklaştıracağımız, sonbaharın da yüksek dönem suratında geçeceği hoş bir dönem bekliyoruz.“

Önümüzdeki devirde dalda yaşanacak mümkün dönüşümü de pahalandıran Temeller şunları söyledi; “Yurt dışı kişisel seyahatlerde gelecek devirde butik seyahatlerin daha ön plana çıkacağı görüşündeyiz. Bilhassa küme çeşitlerinde kişi sayılarının önümüzdeki birkaç yıl daha düşük sayılarda olacağını düşünüyoruz. Rehberli butik kümeler ön planda olacak. Yeniden ferdî seyahat pazarında da yılın ikinci yarısında ivmelenme bekliyoruz. Yurt içi tiplerimizde da pandemi öncesinde başladığımız butik usulde hizmetimizi genele taşıyan bir planlama yaptık. Sadece maske, aralık ve paklık değil, konaklama, ulaşım ve gezilen alanlarda da sıkı bir disiplin uyguluyoruz.”

Turizmin dinamik bir bölüm olduğuna da dikkat çeken Temeller, “Her yıl bir evvelki yıldan farklı stratejiler ile yola çıkmadığınız takdirde günü yakalamak epeyce güç. Bu nedenle önümüzdeki 1-2 yıl pandemi tesirleri azalarak devam edecek, sonrasında yeni trendler ve yeni eserler ile dal hayatına devam edecek, değişim ve yeniliklerin değerli bir kısmı ise kalıcı olacak. Setur’da da yeniliklerin ve yenilenmenin kalıcı olacağını söyleyebiliriz” dedi.

*Bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Temmuz- Kasım 2020 devrinde 1.573 iştirakçi ile, kantitatif araştırma teknikleri kullanılarak 10 turizm acentesi üzerinden bedellendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna nazarandır.

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük cins operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer tertipleri ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda da değerli bir atılım gerçekleştirdi.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en esaslı ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara hudut kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda, 20 bölge 46 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*