Musixen, Azerbaycan pazarında

Pandemi periyoduyla gelir kaybı yaşayan pek çok müzisyen ve sahne sanatkarına umut olan Musixen, Türkiye’nin ismini YouTube, Instagram, Spotify, Facebook üzere küresel devlerin ortasına sokmak, kaliteli dijital canlı müzik performansları ve canlı sahne sanatlarının yer aldığı küresel bir içerik platformu olmak ismine çalışmalarını sürdürüyor.

Müzisyen ve sahne sanatkarlarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatkarların canlı performanslarını izleyebilecekleri Musixen uygulamasında, poptan elektroniğe, rock’tan halk müziğine pek çok müzik çeşidi yer alıyor. Yalnızca müzik değil, sahne sanatlarının her cinsine kucak açan Musixen, milletlerarası alanda birinci çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde dört farklı ünlü Azeri sanatçı ile yayın yapılan Musixen uygulamasında, Bakü’nün tanınan isimlerinden Çınare Melikzade de performans sergiledi. Çınare Melikzade’nin bir buçuk saat süren yayınına, yaklaşık 1000 izleyici katıldı.

Azerbaycan’daki sanatkarlara ulaşmak ismine, orada faaliyet gösteren bir menajer ile süreçleri yürütmeye devam ettiklerini belirten Musixen’in kurucusu Davet Bozay, şunları söylüyor: “Biz de, buradaki grubumuz ile Azerbaycan’daki sanatkarlar ile bağlantıya geçerek, bölgenin tanınan isimlerinin platformumuzda yer alması için çalışıyoruz. Azerbaycan’daki sanatçı sayımızın artmasıyla birlikte, bu ülke özelinde kullanıcı edinme üzerine pazarlama çalışmalarını da başlatıyor olacağız. Sonraki maksadımız ise, MENA, Avrupa ve Amerika pazarında faaliyete geçmek olacak.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*