İşbir, Ergo Yatak’ı Satın Aldı.

İşbir Holding’in bağlı iştiraki olan İşbir Sünger San. A.Ş, Çankırı Korgun Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de 15.541 metrekare açık ve 5.000 metrekare kapalı alanda üretim yapan Ergo Yatak Fabrikası’nı satın aldı. Ergo Yatak, 1991 yılından bu yana dalın en esaslı markalarından biri olarak faaliyetini sürdürüyor. Yurt içi aktif bayileri aracılığı ile kesin tüketiciye ulaşmasının yanı sıra büyük otel kümelerinin da değerli tedarikçilerinden.

YILDA 70 BİN YATAK ÜRETİMİ

Yılda 70 bin adet yatak üretimi yapacak markanın, İşbir’in yatak satış cirosunda yüzde 20’lik bir hisseye sahip olması hedefleniyor. Ayrıyeten, son devirlerde yurt dışı ve yurt içinde ehemmiyeti giderek artan sünger katmanlı yatak üretimine tartı vererek, yılda 12 bin ila 15 bin adet viskoelastik materyalli yatak üretimi yapacak. Gerekli modernizasyon yatırımları ve yeni satış noktaları ile bölümünün güçlü oyuncularından biri haline gelecek Ergo Yatak, İşbir’in orijinal bir markası olarak kaliteyi ve müşteri memnuniyetini önceliklendirmeye devam edecek.

İŞBİR TEMİNATI İLE HİZMET VERECEK

İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, “Büyüme amaçlarımıza ulaşmak, üretim ve verimliliğimizi artırmak ve yeni pazarlara ulaşmak ismine çalışmalarımıza tüm süratiyle devam ediyoruz. 2020 yılı sonunda, yatırım planlarımızı ertelemeyerek değerli başarılara imza attık. 2021’de de bu büyümeyi destekleyecek yatırımlarla elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu noktada, bünyemize kattığımız yeni markamız da artık İşbir teminatı ile hizmet verecek. İşbir olarak, bölgesel istihdama katkı sağlayacağımız üzere, buradaki eserlerimizle de tüketicilerimizin ömür kalitelerini artırmak için çalışacağız. Buradan, emeği geçen herkese ve tüm çalışan arkadaşlarıma bir sefer daha teşekkür ediyorum. Yeni markamızın hepimiz için iyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*