Inveo, Yatırım Bankası için Dr. Başkan Halisdemir ile anlaştı

Sermaye piyasalarındaki esaslı ve güçlü geçmişinin devamı olarak yeni kuşak yatırım holdingine dönüşen Inveo Yatırım Holding, kuruluş hazırlıklarını yürüttüğü yatırım bankasının kuruluş faaliyetlerine ve sonrasına liderlik etmek üzere Dr. Lider Halisdemir ile anlaştı.

Inveo Yatırım Holding, Türkiye’nin gereksinimi olan yatırımların finansmanına katkı sağlamak için kuruluş hazırlıklarını yürüttüğü yeni yatırım bankasının başkanını seçti.

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç, kesimin tecrübeli yöneticilerinden Dr. Lider Halisdemir ile anlaştıklarını açıkladı. Topaç, Dr. Lider Halisdemir’e yatırım bankası kurma çalışmalarını yönetmek üzere tam yetki verdiklerini, BDDK’dan alınacak gerekli müsaadeler sonrasında kendisinin bankanın idaresinde misyon alacağını bildirdi.

“Inveo yeni kuşak bir paha yatırımcısı”

Yatırım bankası kuruluş çalışmaları hakkında Inveo Yatırım Holding ismine açıklama yapan CEO Onur Topaç: Inveo Yatırım Holding, sermaye piyasalarına ve geleceği parlak şirketlere yatırım yapan yeni kuşak bir kıymet yatırımcısı. 2020 yılında özsermayemizi yüzde 310 büyüterek 148 Milyon TL’den 606 Milyon TL’ye yükselterek güçlendirdik. Kaliteli ve tecrübeli bir takım ile büyümeyi hedefleyen şirketimiz yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlarla bedel yaratmayı misyon ediniyor. Sermaye Piyasalarındaki 30 yıllık tecrübemizi bir üst düzeye çıkartmak ve ülkemizin gereksinim duyduğu yatırımların finansmanına katkı sağlamak için bir yatırım bankası kurmak istediğimizi açıklamış ve bunun için bir müşavere konseyi oluşturmuştuk. Bu seyahatte çok bedelli ve deneyimli isimler olan Demet Özdemir ve Bora Oruç hem İdare Kurulu’muza hem de Yatırım Bankası çalışmaları kapsamında oluşturulan müracaat heyetimize katılmıştı. Artık ise ülkemizde yatırım bankası ve finansal teknoloji şirketleri denilince akla gelen birinci isim olan Dr. Lider Halisdemir ile kuruluş faaliyetlerimize ve sonrasına liderlik etmek üzere anlaşmış bulunuyoruz. Dr. Başkan Halisdemir, mesleğinde birçok yeniliğe ve çeşitli bölümlerde kıymetli dönüşümlere imza atarken, ülkemizin birinci finansal teknoloji şirketlerini takımları ile kurmuş tecrübeli önderlerden biri. Kendisi özel sermayeli en büyük yatırım bankası markasını oluşturmuş, hayata geçirdiği yenilikler, birçok milletlerarası yarışta ödüllendirilmiştir. Bu kıymetli muvaffakiyetlerin akabinde 5 yıl evvel bankacılık alanında çalışma hayatına orta vermiş ve sivil toplum çalışmalarına yönelmişti. Tekrar yönetici olarak Inveo Yatırım Holding çatısı altında bölüme dönmesi kümemiz, ülkemizin finans ve sermaye piyasaları açısından değerli bir kazanımdır. Kendisi tam yetkili olarak yatırım bankası kurma çalışmalarını yönetecek ve gerekli BDDK müsaadelerinin alınması sonrasında, bankanın idaresinde vazife alacaktır. Dr. Başkan Halisdemir Inveo Yatırım Holding çatısı altında Finansal Hizmetler Kümesi Lideri olarak vazifeye başlamıştır.”

Inveo Yatırım Holding’e iştiraki hakkında açıklama yapan Başkan Halisdemir, görüşlerini şöyle lisana getirdi: “Dünyada ve ülkemizde, heyecan verici bir finansal dönüşüm yaşanıyor. Bu dönüşüme katkı sağlamak ve ülkemizden dünyaya düzgün örnekler oluşturmak için sermaye piyasalarımızın prestijli ve vizyoner kuruluşu Inveo ile güçlerimizi birleştirmeyi değerli bir imkan olarak görüyorum. Bu dönüşüm yıllarında, bankacılık alanında yerli, işinin ehli, geçmişi belirli, vizyoner kurum ve zanaatkarlara muhtaçlık var. Birçok yerli bankamız yıllar içinde yabancı kümeler tarafından satın alınarak yabancılaştı. Yeni yerli kurumların dala girişi ve finansa taze sermaye kazandırılması konusunda devletimizin açtığı pencere yerinde ve kıymetlidir. Finansa erişimi kolay, yaygın ve seçenekleri varlıklı kılarak ülkemizde yatırımların gelişimine, birlikte çalışarak katkı sağlama fırsatı verdikleri için Inveo Yatırım Holding’e teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*