Canon’dan Profesyonellere Şiddetli Koşullarda En Güzel Çekim Kalitesi ve Tecrübesi Sunan EOS R3

Canon, EOS R serisinin en yeni üyesi EOS R3’ü tanıttı. Canon’un bu en yeni, ultra süratli ve hassas, profesyonel, aynasız fotoğraf makinesi EOS R3, profesyonel spor ve haber fotoğrafçılarına kuvvetli çekimlerde yardımcı oluyor. Canon’un DSLR ve aynasız gövdelerinde bulunan niteliklerle donatılan EOS R3, bugünün ve geleceğin spor ve haber fotoğrafçılarına uygunluğu, ezber bozan yapısı ve yüksek performansıyla öne çıkıyor.

EOS R3’te bulunan özellikler ortasında Canon’un geliştirdiği yeni bir BSI istifli CMOS sensörü, güçlü bir DIGIC X görüntüleme sensörü, AF/AE takibi ile 30 kare/sn çekim özellikleri, göz, baş ve gövde algılama özelliği ve öncü bir fonksiyon olarak yeni otomatik odaklama Gözle Denetim Fonksiyonu yer alıyor. Bu üstün özellikleri sayesinde EOS R3, aksiyon fotoğrafçılarının, hareket suratı ve yoğunluğu yüksek olan objelerin fotoğraf ve görüntü formatında kaliteli manzaralar çekebilmesine imkan tanıyor.

Eşsiz RF yuvası ile ihtilal niteliğindeki EOS R sistemi temel alınarak inşa edilen ve Canon’un yenilikçi lensleriyle donatılan bu fotoğraf makinesi, diğer fotoğraf makinesi/lens kombinasyonlarında görülmeyen özellikler sunuyor. Canon’un yeni lanse ettiği RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM üzere lenslerle, profesyonellere optik harikalık ve performans sağlıyor.

Profesyonel spor fotoğrafçılarına özel yüksek sürat yüksek kalite

EOS R3; Canon tarafından geliştirilen, yepisyeni bir 35 mm arttan aydınlatmalı, istifli CMOS sensör donanımının kullanıldığı birinci EOS serisi fotoğraf makinesi olma özelliği taşıyor. DIGIC X manzara işlemcisinin gücüyle birleştiğinde, profesyonellere fotoğraf ve görüntü yapıtlarında sürat bakımından yepisyeni düzeylere ulaşabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılar elektronik deklanşörlü çekimde asgarî manzara bozulmasına neden olan AF/AE takibi ile 30 kare/sn çekim suratının keyfini çıkarabiliyor. Bu özellik saliseler içinde gerçekleşen aksiyonu yakalamayı hedefleyen profesyonel spor fotoğrafçıları için ülkü bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Hareket halindeki çekimlerde etkileyici takip teknolojisi

EOS R3, keskin ve hakikat takip özelliği ile profesyonellere süratli hareket aksiyonlarında odaklanma kabiliyeti sağlarken yaratıcılık sonlarını ortadan kaldırıyor. EOS R3’ün yeni kuşak Pixel CMOS AF’si süratli hareket eden mevzuların yüzlerini, başlarını ve gövdelerini takip edebiliyor. Bu kapasitesi ile saliseler içinde gerçekleşen aksiyonu en ince detayına kadar yakalayabiliyor.

EOS R3, Canon’un EOS 5 modelinde kullanılan yeni ve güzelleştirilmiş teknolojilere sahip. Bu fotoğraf makinesi, yeni jenerasyon fotoğrafçılara, kullanıcıların vizör aracılığıyla gözlerini kullanarak AF noktasını basitçe seçip hareket ettirmelerini sağlayan, tüm ezberleri bozan Gözle Denetim İşlevi sunan birinci EOS dijital fotoğraf makinesi olma özelliği taşıyor. Bu sezgisel özellik, profesyonellere AF üzerinde doğal ve süratli denetim mahareti sunuyor. Ekseriyetle bir çoklu kontrolör/tuş ile yapılan odaklanma müddetini azaltan bu özellik sayesinde fotoğrafçılar, en kıymetli mevzuyu kadrajlarına süratli bir formda rahatlıkla alabiliyor. İster bir basın toplantısında ister bir grup sporunun fotoğrafını çekerken olsun hiçbir fırsatın kaçmamasını sağlıyor.

Yağmurda karda güneş altında en düzgün çekim tecrübesi

EOS-1D serisinden ilham alınarak tasarlanan EOS R3 gövdesi, en zorlayıcı profesyonel şartlarda ultra sezgisel denetim sağlıyor. Profesyoneller, Canon’un efsanevi EOS-1 serisi gövdeleriyle birebir dayanıklılığı ve toz ve su girişi direncini deneyimleyebiliyor. Fotoğraf makinesi, EOS-1D serisi kullanıcılarının sevdiği ve güvendiği entegre makine sapına da sahip. Bu özellikleriyle EOS R3, profesyonellere, şartlar ne olursa olsun, ister alanda ister havuz başında, içeride yahut dışarıda, kar yağarken yahut güneş altında çekim yapmaya devam etme imkanı tanıyor.

Taşınabilir operatörlere bağlanarak belge transfer etme konforu

EOS R3, Canon’un Mobile File Transfer akıllı telefon uygulamalarıyla uyumlu olarak geliştirildi. Bu uygulama, taşınabilir operatörleri kullanarak ve kablolu LAN ekipmanına gereksinim duymadan, hareket halindeyken manzara aktarmayı ve iş akışını hızlandırmayı sağlıyor.

Canon, Mobile File Transfer uygulamasının iOS aygıtlara yönelik 1.2 sürümünü Apple App Store’da Haziran ayında kullanıma açıyor. Bu sürüm Canon’un EOS-1D X Mark III, EOS R5 ve EOS R6 modelleriyle uyumlu olacak. Android dayanağı de ilerleyen süreçte eklenecek.

Canon’dan spor ve yabanî hayat fotoğrafçılarına özel lens

Canon, ayrıyeten 1,4x yakın plan büyütme kapasitesine sahip dünyanın birinci AF makro lensi niteliğini taşıyan etkileyici bir makro ve portre lensi RF 100mm F2.8L MACRO IS USM’yi de tanıttı. Canon, bunlara ek olarak, spor ve yabanî hayat profesyonellerinin taleplerini karşılamak için tasarlanmış, bilhassa EOS R3 ile eşleştirildiğinde fevkalâde odak uzunlukları ve hünerleri sunan iki telefoto prime lensi olan yeni RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM modellerini de tanıttı.

EOS R3 ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

EOS R3 ile ilgili birinci temel özellikler;

  • Canon tarafından yeni geliştirilen istifli BSI CMOS sensör
  • AF/AE takibi ile 30 kare/sn
  • Gözle Denetim Fonksiyonu
  • Bahis yüzü ve başı algılama
  • Dual Pixel CMOS AF
  • 1D serisindeki üzere hava şartlarına karşı dayanıklılık

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*