Anne nasihati, İş Kısmı ve Verimliliği sorusunda 150 bin Lira kazandırdı!

Türkiye’nin yerli ve özgün bilgi yarışı 3’te 3’ün TRT1’de yayınlanan son kısmında renkli dakikalar yaşandı. Kendine has özellikleriyle dikkatleri üzerine toplayan müzisyen ve oyuncu yarışmacı Uğur Dayal, başarılı bir yarış çıkararak kimi sorularda joker haklarını kullanmamasına karşın soru basamaklarını emin adımlarla tırmandı.

Kazandığı meblağ ile annesine yazlık almak istediğini belirten Uğur Dayal’a, 150 bin liralık üçlemenin son sorusu tam da bildiği yerden geldi.

Milletlerin Zenginliği yapıtıyla iktisat tarihinde değerli bir yere sahip olan Adam Smith’in, iş kısmı ve verimlilik üzerine kanılarıyla özdeşleşen eşya hangisidir?

sorusunu kendi hayatından bir örnekle yanıtlayan Dayal, izleyicileri aykırı köşeye düşürerek gerçek karşılık olan “toplu iğne” şıkkını seçti.

Enerjik tutumları ve sevecenliğiyle izleyenlere renkli dakikalar yaşatan Dayal, soru hakkında düşünürken annesinin anlattığı altın bedelindeki bilgileri izleyicilerle de paylaştı. 150 bin liralık üçlemeyi tamamladıktan sonra Pelin Çift’in “Tamam mı, devam mı?” sorusuna annesine teşekkür ettiğini belirtip “tamam” diyerek stüdyodan 150 bin lira ile ayrıldı.

Yapımcılığınıı Rajans’ın üstlendiği, Pelin Çift’in sunduğu bilgi yarışı “3’TE 3”, Prof.Dr. Tufan Gündüz yorumları ve yarışmacılara yaptığı yardımlarla her Pazar 23:45’de TRT1’de yayınlanan programa renk katmaya devam ediyor

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*