Airbus, yeni Türkiye Lideri olarak Simon Ward’ı atadı

Airbus Türkiye Lideri olarak atanan Simon Ward, 1 Nisan itibariyle misyonuna başladı. Türkiye’de Airbus stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından, şirketin mahallî varlığını genişletmekten, yeni büyüme ve verimlilik fırsatları yaratmaktan sorumlu olacak. Şirket çapında iş faaliyetlerini koordine ederken hükümet bağlarını yönetecek. Simon Ward, Airbus Avrupa Bölgesi Lideri Wouter van Wersch’e rapor verecek.

Simon, 20 yıldan uzun müddettir Airbus bünyesinde çalışmaktadır. 1998’den 2002’ye kadar İngiltere’de Airbus için mühendislik, işletme ve tedarik hizmetlerinde çeşitli durumlarında vazife aldı. 2003 yılında Fransa Toulouse’daki Airbus merkezinde Memleketler arası İş birliği Kıdemli Lider Yardımcısına iç danışmanlık verdi. Daha sonra, Airbus’ın kilit bölgelerindeki tüm iş üniteleri için satış kampanyalarını destekleyen çok çeşitli endüstriyel iş birliği ve ofset programlarında liderlik rolleri üstlendi.

Airbus’a katılmadan evvel mesleğine İngiltere’deki Kraliyet Mühimmat Fabrikaları’nda mühendis olarak başlayan Simon, Bilgisayar Sayısal Denetim Programlama ve Planlama Lideri olarak buradaki vazifesini sürdürdü.

Simon, Trent Üniversitesi’nden Üretim ve Makine Mühendisliği alanında HNC derecesi ve Warwick Üniversitesi’nden Mühendislik ve İşletme İdaresi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 1990 yılında Avustralya Savunma Departmanı’na atanan Simon, sertifikalı bir Six Sigma Green Belt profesyonelidir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*