2021’in birinci çeyreğine teknoloji eserleri damgasını vurdu

Pandemi nedeniyle meskenden çalışma ve eğitimin yaygınlaşması teknoloji eserlerine olan muhtaçlığı da artırdı. Bu sürece ahenk sağlayacak teknoloji eserlerine olan artışa dikkat çeken İncehesap.com datalarına nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın birebir periyoduna oranla hazır sistem bilgisayar satışları 51, kulaklık satışları 60, hard disk satışları ise 68 oranında artarken, giyilebilir teknoloji eserlerinin satışında da 2,8 kat artış yaşandı. 2021’in birinci çeyreğinde toplam sipariş sayısının 36 arttığına ve ortalama sepet fiyatının bir evvelki yıla kıyasla 15 artarak 1.700 TL düzeyini geçtiğine dikkat çeken İncehesap.com dataları, sayfa görüntülenme sayılarının da 2 kattan fazla arttığını ortaya koydu.

Elektronik eserleri; en uygun fiyat, en kaliteli hizmet ve sağlam alışveriş yaklaşımıyla kullanıcılara ulaştırmak üzere 2008’de kurulan İncehesap.com, 2021 yılı birinci 3 ay datalarını açıkladı. Pandemi nedeniyle elektronik eserlere olan artışı ortaya koyan bilgiler; bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, giyilebilir teknoloji eserleri ve bilgisayar aksesuarlarına olan ağır ilgiyi gösterdi.

İncehesap.com tarafından açıklanan bilgilere nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın tıpkı periyoduna oranla hazır sistem bilgisayar satışları 51, kulaklık satışları 60, hard disk satışları ise 68 oranında artarken, giyilebilir teknoloji eserlerinin satışında da 2,8 kat artış yaşandı.

Bilgisayar bileşenlerine ağır ilgi

Bu periyotta geçtiğimiz yılın tıpkı devrine oranla en çok artış yaşanan kategorilerin başında bilgisayar bileşenleri geldi. Bu kategoriye ilişkin eserlerde; anakart satışlarında yaşanan artış dikkat çekti, bu kategoride satışlar 86 arttı. Meskenden çalışma ve eğitimde en çok muhtaçlık duyulan eserler ortasında yer alan klavye ve mouse satışlarındaki artış da öne çıkan öbür bilgiler ortasında yer aldı. Klavye satışları 2,1 kat, mouse satışları ise 53 oranında artış gösterdi. Bellek satışlarının 77, monitör satışlarının da 3,6 kat arttığını gösteren datalar, geçtiğimiz periyotta teknoloji eserlerine olan ilginin hacmini de ortaya koydu.

45 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısı 4 kat arttı

Gaming hazır sistemlerden profesyonel oyuncu ekipmanlarına kadar çok geniş bir yelpazede binlerce teknoloji eserini müşterilerine sunan İncehesap.com tarafından açıklanan bilgilere nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın tıpkı devrine oranla kullanıcı sayısında 78 artış yaşandı. Bu devirde sayfa görüntüleme sayısı 2.1 kat, PC toplama robotu sayfa görüntülenme sayısı ise 57 oranında arttı. Kullanıcı profillerine ilişkin bilgiler de bir öteki dikkat cazip artışı gösterdi. Bu devirde bayan kullanıcılarının sayısı 2 kat, 45 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısı ise 4 kat arttı.

Bir günde 400.000 TL’den fazla ciroya ulaştı

Bu devirde meskenlerinden çalışan profesyonellerin yanı sıra eğitimlerini konutlarında sürdürenler münasebetiyle eser satışlarının arttığını düşündüklerini söyleyen İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen; “2021’in birinci çeyreği bizler açısından pek çok kategoride muvaffakiyet gösterdiğimiz bir periyot oldu. Bu devirde, 23 Şubat tarihinde yaptığımız 4.000’den fazla satışla bir gün içinde gerçekleştirdiğimiz en yüksek hacimli satış sayısına ulaştık. Tekrar tıpkı periyotta 18 Şubat tarihinde gerçekleştirdiğimiz satışla da bir günde 400.000 TL’den fazla ciroya ulaştık. Bu devirde kullanıcılarımız; bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, giyilebilir teknoloji eserleri ve bilgisayar aksesuarları kategorilerine ağır ilgi gösterdi. Biz de sunduğumuz kampanyalarla kullanıcılarımıza hayal ettikleri eserlere uygun fiyatlarla ulaşma fırsatı sunduk” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*